Dr. med. Milan Scheidegger, PhD., MA HK ETH vyštudoval medicínu na Univerzite v Zürichu a získal doktorát v oblasti neurovied na Inštitúte pre biomedicínske inžinierstvo. Je členom Švajčiarskej spoločnosti pre psycholytickú terapiu (SÄPT) a pôsobí na Psych. Universitätsklinik (PUK) v Zürichu.

Medzi jeho hlavné výskumné záujmy patrí biosemiotika, filozofia mysle, epistemológia psychiatrie a neurofenomenológia zmenených stavov vedomia, vrátane mindfulness meditácie a psychedelík.

Milan Scheidegger
Milan Scheidegger

Na svojich etnobotanických expedíciách do Južnej Ameriky (Mexiko, Kolumbia, Brazília) objavil šamanské a terapeutické využitie psychoaktívnych látok. Jeho súčasný výskum sa zameriava na neurobiológiu vedomia a potenciál psychedelík, akými sú ketamín, psilocybín, ayahuasca a 5-MeO-DMT, pre psychoterapeutickú transformáciu a osobnostný rozvoj.

Vo svojej prednáške predstaví svoju prácu v Zürichu a výskumné projekty PUK (psilocybín u dlhodobo praktizujúcich zen-buddhizmus, liečba ketamínom, Farmahuasca). Venovať sa bude i projektom Reconnect, MIND a konceptu transformačnej psychológie. Odprezentuje i svoje vízie ďalšieho využitia psychedelík v medicíne.

Pridaj komentár