MUDr. Filip Tylš PhD. (1985, Praha) je psychiater a neurovedec pôsobiaci v Národnom ústave duševného zdraví (NÚDZ), kde se venuje výskumu účinkov psychedelických látok. Absolvoval 1.LF Univerzity Karlovy (2012, MUDr.) a pokračoval doktorandským štúdiom neurovied (2017, PhD). Získal špecializáciu v EEG, od roku 2014 je frekventantom výcviku v Gestalt psychoterapii a príležitostne učí na 3. Lekárskej Fakulte Univerzity Karlovy. Je zakladajúcim členom združenia Česká psychedelická společnost (CZEPS).

Jeho hlavným vedeckým záujmom je štúdium neurobiológie zmenených stavov vedomia vyvolaných psychedelikami, ich terapautické a sebarozvojové využitie. V rámci doktorandského štúdia na 3. LF UK v odbore Neurovedy sa venoval translačným farmakologicky indukovaným modelom akútnej psychózy a neurobiológii zmeneného stavu vedomia. Študuje fenomenologické koreláty intoxikácie a taktiež vplyv psychedelických látok na EEG aktivitu mozgu. Je súčasťou riešiteľského tímu pilotnej štúdie podávania psilocybínu ľudským subjektom (psychedelický sitter). Je autorom niekoľkých českých i zahraničných publikácií a populárno-vedeckých textov.
Na konferencii vystúpi s prednáškou Renesancia psychedelík v ČR: terapeutické využitie a psychedelická komunita.
V prvej časti prednášky predstaví hlavné výstupy pilotnej psilocybínovej štúdie realizovanej NÚDZ, so zameraním na ich klinický presah. V stručnosti pripomenie princípy psychedelickej terapie a psychedelického sitterovania. V druhej časti sa bude venovať CZEPS, popíše históriu jeho vzniku, odbornú činnosť a kooperáciu medzi NÚDZ a CZEPS. Ďalej sa zameria na rolu CZEPS v prevencii rizík súvisiacich s užívaním psychedelík na festivaloch (Psycare crew). V poslednej časti načrtne výhľady do budúcna na potenciálne terapeutické využitie psychedelických látok v ČR.