Mimo hlavného programu konferencie by sme Vás taktiež radi pozvali na samostatný workshop s názvom „Integrácia psychedelickej skúsenosti“.

Dátum: štvrtok 17 máj 2018 – deň pred konferenciou
Čas: 17:00 – 21:00
Miesto: Nová Cvernovka, Račianska 1575/78, Bratislava, Slovensko – miesto konania konferencie
Vedie: Marc Aixalà (ES)
Jazyk: Anglicky, bez prekladu
Kredity: 4 (Slovenská komora psychológov)


Marc Aixalà je koordinátor v Medzinárodnom centre pre etnobotanické vzdelávanie, výskum a služby (ICEERS), licencovaný zdravotný psychológ a psychoterapeut, sprostredkovateľ metód holotropného dýchania a tímlíder a tréner v Kosmicare, psychedelickej prvej pomoci na festivale Boom.
 
Integrácia sa stala jednou z hlavných tém diskusie v psychedelickej komunite. No zatiaľ čo dôležitosť tejto témy je široko akceptovaná, existuje veľa rôznych interpretácií toho, čo vlastne integrácia je, aké sú jej ciele a jej pole pôsobnosti. V posledných rokoch sa objavili rozličné podklady a zdroje pre integráciu, ako aj široké spektrum ľudí, ktorí ponúkajú integračné služby.
V tomto workshope sa do hĺbky zameriame na to, čo integrácia predstavuje, a na jej rôzne prístupy. Odprezentujeme dáta z ICEERS integračnej a podpornej služby a budeme mať praktické cvičenia, ktoré pomôžu odovzdať tie najdôležitejšie základy integračnej práce. Obsah workshopu zahŕňa:

  1. Všeobecný prehľad integračného procesu
  2. Typy integračných prístupov
  3. Bežné profily v dopytoch po integrácii
  4. Psychoterapeutické potreby v integračných sedeniach
  5. Integrácia verzus psychoterapia
  6. Prípadové štúdie reálnych integračných sedení
  7. Skúsenostné dynamiky týkajúce sa integrácie